اخبار

افتتاح تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ملارد در سال جاری

افتتاح تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ملارد در سال جاری
تصفیه خانه های فاضلاب شهر ملارد و صفادشت آذر ماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

طی بازدید محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران از تصفیه خانه های فاضلاب در حال ساخت شهر ملارد و صفادشت مقرر شد تا آذر ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

در این بازدید که مدیرعامل آبفای غرب استان تهران، برخی معاونین و مدیران این شرکت حضور داشتند بختیاری دستور تسریع در اجرای این پروژه ها را صادر کرد.

قابل ذکر است پروژه ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر ملارد از سال 95 در سه مدول آغاز شده است و مدول اول آن با 76 درصد پیشرفت ظرفیت 35000 متر مکعب در شبانه روز پساب را داراست و 235000 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

 روش این تصفیه خانه  SBR  است که یکی از روش های نوین تصفیه فاضلاب با کارایی بالا به شمار می رود، و همچنین قرار داد ساخت آن به روش BOT بین شرکت آب و فاضلاب با شرکت پیمانکار است که سرمایه گذار شرکت سازنده بوده و پس از بهره برداری به آبفا واگذار خواهد کرد.

ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر صفادشت 7800 متر مکعب پساب در شبانه روز می باشد و جمعیت 50000 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

تصفیه خانه فاضلاب شهر صفادشت به روش هوادهی گسترده با قابلیت حذف بیولوژیکی نیتروژن و فسفر است و روش اجرای آن EPC طراحی، تدارک و ساخت که توسط پیمانکار در حال اجراست و تا کنون 82 درصد پیشرفت داشته است.

لازم به توضیح است پساب بدست آمده از تصفیه فاضلاب ها برای مصارف کشاورزی می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد همچنین برای بهبود شرایط آبخوان ها و حفاظت محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آبی بسیار تاثیر گذار است.

 

رسانه جدید

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲

اظهارنظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید