اخبار

مدیر امور آبفای شهرستان شهریار/رفع کم آبی منطقه کهنز با اتصال رینگ شرقی آبرسانی

مدیر امور آبفای شهرستان شهریار/رفع کم آبی منطقه کهنز با اتصال رینگ شرقی آبرسانی
مدیر امور آبفای شهرستان شهریار، از اتصال رینگ شرقی به شبکه آبرسانی و رفع مشکل قطع آب شهرک کهنز شهریار خبر داد.

بهزاد اسدی در خصوص این طرح اظهار داشت: رشد جمعیت، گسترش و توسعه شهری بعضا در مواقع اوج مصرف، شبکه آبرسانی منطقه کهنز را با افت فشار و کمبود آب مواجه می کرد، پس از اتصال و عبور عرضی رینگ شرقی خط انتفال آبرسانی با قطر 800  به 600 میلمتری، از چهارراه ترمینال بلوار رسول اکرم به بلوار رزمند گان و در ادامه  تا مقابل آرامستان بهشت رضوان  با اولویت اجرایی شد.

او ادامه داد: در فاز نخست، خط انتقال آب، لوله گذاری با قطر 800 میلیمتر چدن داکتیل بطول حدود 2 کیلومتر، حد فاصل چهار راه محمدآباد، حاشیه کمربندی شادچای تا پایانه مسافربری در سنوات گذشته انجام، که بدلیل برخورد با تقاطع پر ترافیک چهاراه رسول اکرم، عملیات بصورت موقت تا اخذ مجوزهای لازم متوقف شد .

اسدی گفت: با پیگیری و تلاش های همکاران دفتر فنی و همچنین با همکاری و مجوز  شهرداری و فرماندهی پلیس راهور، ادامه طرح لوله گذاری با سایز 600 میلیمتری از پایانه مسافربری و با عبور از تقاطع پرتردد و پر حجم رسول اکرم، بسمت بلوار رزمندگان، بطول تقریبی 2 کیلومتر تا مقابل بهشت رضوان امتداد یافت .

مدیر امور آبفای شهرستان شهریار در ادامه بیان داشت: برای تکمیل نهایی و اتصال رینگ شرقی به شبکه آبرسانی کهنز پس از اخذ مجوز های لازم، عملیات حفاری از مقابل آرامستان بهشت رضوان و در انتهای خط 600 چدن داکتیل، لوله گذاری با سایز 160 میلیمتر، از جنس پلی اتیلن بطول حدود 500 متر انجام و دو فقره شیر و کمر خط جدید نیز نصب و با این اتصال مشکل کسری آب منطقه کهنز رفع شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهریار در پایان افزود: بدلیل موقعیت جغرافیایی کشورمان ایران، که در منطقه خشک قرار دارد، حدود 70 درصد  بارندگیها مجددا تبخیر می شود و با توجه به محدودیت در منابع تامین آب،  لزوم رعایت الگوی مصرف از سوی شهروندان ضرورت دارد.

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲

اظهارنظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.