اخبار

بهره برداری از چاه شماره 3 شاهد در شهرستان شهریار

بهره برداری از چاه شماره 3 شاهد در شهرستان شهریار
مدیر امور آب و فاضلاب شهریار از بهره برداری از چاه شماره 3 شاهد شهریار خبر داد.

بهزاد اسدی در خصوص این طرح اظهار داشت: با توجه به توسعه و افزایش تقاضای جمعیت شهری برای مصرف آب شرب و همچنین رسالت آبفا در ارائه خدمات مطلوب و توزیع آب شرب به مردم، عملیات حفاری یک حلقه چاه جدید در شهرک شاهد شهریار انجام شد.

او در ادامه گفت: بمنظور تامین جبران کسری آب شرب مورد نیاز در زمان های اوج مصرف و قبل از فرا رسیدن فصل گرمای تابستان،  عملیات حفاری و تجهیز یک حلقه چاه جدید با اولویت ویژه، در کوتاهترین زمان انجام و بعد از آزمایش پمپاژ،  تجهیز و اجرای خط انتقال آب به مخزن ذخیره 5000 متر مکعبی شهرک شاهد به بهره برداری رسید.

اسدی محل تامین هزینه اجرای این عملیات را اعتبارات جاری شرکت عنوان کرد و افزود: چاه مورد نظر با عمق 220 متر حفاری شد، و با بهره‌برداری از این چاه ظرفیت تولید آب شرب در شهرستان شهریار افزایش ‌یافته است.

او تصریح کرد: با توجه به کاهش بارندگیها طی سالهای گذشته و علیرغم بارندگیها در سال جاری، افت شدید آب در سفره های زمین و کاهش دبی (تولید) آب چاههای موجود تاثیر  کاملا محسوس داشته است، که در صورت عدم صرفه جویی شبکه آبرسانی به شهروندان را در ساعات اوج مصرف با قطع و یا افت فشار در شبکه مواجه می کند، امیدواریم مردم مناطق شهریار در میزان ونوع مصارف خود تجدید نظر نموده و روشهای مصرف صحیح آب را در خانواده یاددآور شوند .

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهریار، در پایان به همه شهروندان تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه مصرف غیرمتعارف، غیرمجاز و یا مشاهده هرگونه شکستگی در معابر عمومی که منجر به هدر رفت آب شرب می‌شود مراتب را حضوری و یا با شماره تلفن ۱۲۲ اعلام کنند.

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸

اظهارنظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.