اخبار

افزایش ظرفیت تولید آب شرب صباشهر شهرستان شهریار

افزایش ظرفیت تولید آب شرب صباشهر شهرستان شهریار
80 لیتر در ثانیه به میزان ظرفیت تولید آب شرب صباشهر شهرستان شهریار افزوده خواهد شد.

محسن احمدی مدیر امور آبفای صباشهر با اعلام این خبر گفت: به منظور تامین نیاز آب شهروندان از ابتدای سال جاری 3 حلقه چاه آب شرب در صباشهر حفر شده است.

او افزود:  عمق چاه های حفر شده 200 متر بوده که یک حلقه آن وارد مدار شده و یک حلقه دیگر در مرحله آزمایش پمپاژ قرار دارد که پس از بهره برداری آب شرب به مخزن زمینی 2000 متر مکعبی ویره هدایت می شود، و یک حلقه دیگر در مرحله حفاری قرار دارد و به زودی پس از تجهیز به شبکه توزیع آبرسانی متصل خواهد شد.

احمدی اظهار داشت: چاه های حفر شده مورد نظر نیاز آب آشامیدنی مردم را در محدوده ویره و شهرک مصطفی خمینی برطرف خواهد کرد.

او در ادامه از ترمیم 5 حلقه چاه آب شرب خبر داد و افزود: به دلایل مختلف از جمله شکستگی جدار، و نیاز به بازسازی برخی چاه ها که سبب افت دبی این چاه ها شده بود توسط عوامل فنی ترمیم چاه ها انجام شد.

احمدی خاطر نشان کرد: طی سال های اخیر با توجه به کاهش سطح منابع آبی به دلیل برداشت بیش از حد و آسیب به چاه ها که از جمله دلایل آن رانش و فرونشست زمین بوده است سبب کاهش میزان ظرفیت تولید آب شرب در صباشهر شده بود که موجب افت فشار شبکه آبرسانی می شد، و با حفر چاه های جدید و ترمیم چاه های موجود افت فشار شبکه آبرسانی برطرف شده است.

مدیر امور آبفای صباشهر در پایان از شهروندان خواست از مصارف غیر ضروری آب شرب خوداری کرده و در صورت مشاهده برداشت غیرمجاز از تاسیسات آبرسانی مراتب را سریعاً از طریق شماره تلفن 122 گزارش دهند.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴

اظهارنظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.