اخبار

معاون مهندسی و توسعه آبفای غرب استان تهران/61 میلیارد تومان اعتبار طرح های آب و فاضلاب

معاون مهندسی و توسعه آبفای غرب استان تهران/61 میلیارد تومان اعتبار طرح های آب و فاضلاب
61 میلیارد تومان در راستای اجرای طرح های عمرانی آب و فاضلاب در غرب استان تهران هزینه شده است.

توجه به منابع آب از دیرباز در کهن دیار ایران مورد توجه بود و کاهش منابع آبی باتوجه به رشد روز افزون جمعیت ، ایران را در زمره کشورهای خشک قرار داده است.

آب از نیازهای حیاتی انسان لازمه ای برای گسترش و آبادانی است وتوجه به حفظ آن برای نسل های آینده از وظایف هر انسانی در روی کره خاکی است تا آبادانی زمین را به نسل های آینده امانتداری کند .امور آبفا غرب استان تهران که وظیفه تامین آب و اجرای طرحهای ویژه برای افزایش منابع آبی  را دارد طی سالهای اخیر تلاش های گسترده ای را اجرایی کرده است .

معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب غرب تهران با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر به توسعه 5/14 کیلومتری و حفر 12 حلقه چاه در مدت 10 ماهه امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به تمام نوسانات بازار امسال موفق شدیم تمام بودجه سال 97 را  پوشش دهیم .

بیش از 61 میلیارد تومان اعتبار طرحهای دهه مبارک فجر در حوزه آبفا غرب استان تهران

محمودی اعتبار طرحهای اجرایی برای افتتاح و بهره برداری به مناسبت گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در غرب استان تهران را بیش از 61 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این اعتبارات در طرحهای توسعه ای، توزیعی وتامین منابع آبی و ساخت یک آزمایشگاه بسیار تخصصی و مدرن در شهر اندیشه هزینه شده است .

او افزود :34 کیلومتر اصلاح وتوسعه شبکه، 12 کیلومتر خطوط انتقال، در کنار 52 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و بهره برداری از 12 حلقه چاههای حفر شده ارمغانی است که شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران به مناسبت گرامیداشت دهه فجر هدیه می کند .

سید جعفر محمودی با تصریح بر فقر آبهای زیرزمینی در دشتهای استان تهران به دلایل فرونشست زمین در دشت شهریار اشاره کرد و افزود: در سالیان گذشته برداشتهای زیادی از منابع زیر زمینی انجام شده و با کاهش بارشهای جوی و عدم تغذیه مصنوعی دشت شهریار در کنار رشد بالای جمعیت، سبب ایجاد مشکلات فراوانی برای تامین آب در این منطقه شده است .

رفع مشکلات مسکن مهر صفادشت

معاون مهندسی وتوسعه شرکت اب و فاضلاب غرب تهران رفع مشکلات مسکن مهر صفادشت  را از اولویت های برنامه های اجرایی دانست وگفت :یک مخزن 5 هزار متر مکعبی برای این منطقه در نظر گرفته شده و شبکه های توزیع این مخزن نیز طراحی و آماده شده است .

او ادامه داد : 5 حلقه چاه نیز در این منطقه در حال حفر است .

محمودی به مشکلات پیش آمده در اجرای طرح تصفیه خانه صفا دشت اشاره کرد و با تاکید بر تامین نشدن مطالبات از مسکن مهر گفت : با توجه به اینکه مطالبات شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران از مسکن مهر وصول نشده بود ، این شرکت برای اجرای هر چه سریعتر طرح تصفیه خانه فاضلاب صفادشت بیش از سه میلیاردو 700 میلیون تومان به پیمانکار پرداخت کرده است .

او افزود : بدون در نظر گرفتن نوسانات قیمت ها،8 میلیارد تومان دیگر اعتبار برای تکمیل این طرح نیاز است و تامین این بودجه همکاری ویژه استان را می خواهد تا بتوانیم هر چه زودتر اعتبارات را برای ادامه روند اجرای طرح به پیمانکار برسانیم .

شهرک مصطفی خمینی صباشهر تابستان مشکل آب ندارد

معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران از تملک زمین برای احداث مخزن 5 هزار متر مکعبی در صباشهر خبرداد و افزود :تملک زمین برای احداث مخزن کار طراحی آن انجام گرفته است که با ارسال آن مشکل صباشهر تا حدودی رفع خواهد شد، البته حفر 3 حلقه چاه نیز که یک حلقه آن وارد مدار بهره برداری شده است و با حفر 2 حلقه دیگر مشکل صباشهر بر طرف می شود .

مطالعات اصلاح شبکه توزیع آب در شهریار

محمودی اصلاح شبکه توزیع آب را از موضوعات مهم و حائز اهمیت دانست و با اشاره به رشد روز افزون جمعیت و تغییر خانه ها از ویلایی و یک طبقه به 20 واحدی چند طبقه یا به مشکلات گوناگون ایجاد شده در شبکه توزیع اشاره کرد و گفت : در شهر شهریار مطالعات شبکه توزیع در حال اجرا است وپیگیر تملک زمین برای حفر چاه های جدید در راستای این طرح هستیم .

او افزود : اسناد مناقصه این طرح آماده شده است تا با اصلاح شبکه بتوانیم بسیاری از مشکلات آبی در شهر شهریار را رفع کنیم .

این مقام اجرایی در شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران به ورود فاضلاب ملارد زودتر از ساخت تصفیه خانه در شبکه جمع آوری هم اشاره کرد وگفت : به منظور رفع این مشکل یک تصفیه خانه موقت با ظرفیت 10 هزار متر مکعب در این منطقه احداث شد که وارد مدار شده و سرمایه گذار هم از آن بهره برداری می کند .

معاون مهندسی و توسعه آبفای غرب استان تهران ادامه داد : ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر ملارد 35 هزار متر مکعب در شبانه روز است و تا کنون بیش از 20 کیلومتر احداث شبکه جمع آوری در این شهر انجام شده است .

محمودی به اقدامات انجام شده در حوزه شهر قدس نیز اشاره کرد وگفت.: امسال در شهر قدس 8 کیلومتر اصلاح وتوسعه شبکه آبرسانی در کنار حفر یک حلقه چاه و 5/1 کیلومتر خطوط انتقال آب و بیش از 8 کیلومتر اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب انجام شده است .

او در ادامه برنامه های سال آینده نیز اشاره کرد و با تاکید بر وضعیت بحرانی آب در منطقه غرب استان تهران گفت : در تلاش هستیم تا سال آینده مخازن مسکن مهر صفادشت، سعیدآباد ونصیر آباد در باغستان ومخزن شهید روحی ملارد وارد مدار بهره برداری شود.

محمودی افزود: حفر 15 حلقه چاه در غرب استان تهران بسیار الزامی است و با تمام توان به دنبال گرفتن استعلام برای حفر این چاهها هستیم .

معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران تخصیصی آبهای سطحی به این منطقه را انقلابی بزرگ، درزمینه آب عنوان کرد و گفت : برای رفع مشکل آب در غرب استان تهران نیازمند تامین منابع آبی از خارج این منطقه هستیم و اختصاص آبهای سطحی یا ساخت تصفیه خانه ششم بسیار حائز اهمیت است .

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۰۵

اظهارنظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.